Facebook

Twitter

YouTube

ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

Mammobus Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne. Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne.

Więcej...

 

 wiosna bez pneumokokow

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.
Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

List Krajowego Konsultanta ds. EPIDEMIOLOGII > Więcej...

Szczepienia dzieci (z roczników 2013-2016) przeciwko pneumokokom – komunikat do rodziców i opiekunów > Więcej...

Szczepienia dzieci (z roczników 2013-2016) przeciwko pneumokokom – komunikat do świadczeniodawców > Więcej...

Wiecej...

logo bez tla

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie, jak każdego roku, sprawował nadzór sanitarno-higieniczny w placówkach wypoczynku zimowego, który w 2018 roku trwał od 15 stycz-nia do 25 lutego.
W bieżącym roku, wg elektronicznej bazy wypoczynku prowadzonej przez Ministerstwo Edu-kacji Narodowej zgłoszono zorganizowanie 19 turnusów wypoczynku zimowego (w roku 2017 – 23 turnusów), w tym 15 półkolonii oraz 4 obozy wypoczynkowe.

Więcej...

palic nie palic 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie zaprasza do udziału w XVIII edycji konkursu antynikotynowego pod hasłem „Palić, nie palić - oto jest pytanie?” dla uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, który realizowany jest w ramach Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce na lata 2014-2018.

REGULAMIN konkursu na grę planszową pod hasłem „PALIĆ, NIE PALIĆ- OTO JEST PYTANIE?” > Więcej...

Więcej...

zimowiska 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przeprowadzili 3 szkolenia dla dzieci i młodzieży przybywającej na zimowiskach. W 3 spotkaniach udział wzięło 90 uczestników.
Pierwsze spotkanie odbyło się w Bibliotece w Starym Mieście w dniu 12.02.2018r. Przeprowadzono szkolenie nt. ,,Zdrowego stylu życia”, odbył się quiz wiedzy, przekazano materiały edukacyjne, na koniec spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny ,,Dr Ząbek i legenda Zębolandii”. W spotkaniu udział wzięło 41 uczestników.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

Szkolenie dla nauczycieli 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że w dniu 06.02.2018 r. pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie, nt. ,,Problematyki zdrowego stylu życia oraz szkodliwości palenia tytoniu” . W szkoleniu udział wzięło 9 nauczycieli.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

Walentynki2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że zbliża się „Święto Zakochanych” - czas randek i romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV.

Więcej...

Zdjęcia > Tutaj...

Walentynki 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że zbliża się „Święto Zakochanych” czas randek, romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV, dbałości o własne zdrowie i najbliższych.

zał. 1 Ulotka Bezpieczne Walentynki > Więcej...

zał. 2 "Bezpieczne Walentynki” w mieście Koninie i powiecie konińskim w roku 2018 > Więcej...

zał. 3 Wzór sprawozdania bezpieczne walentynki > Więcej...

zał. 4 Broszura zakażenia > Więcej...

Więcej...

bezpieczne ferie 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że Główny Inspektorat Sanitarny przygotował ulotkę pt. ,,Patent na bezpieczne ferie”. Ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu.
Aby czas ferii był czasem bezpiecznym przesyłamy ulotkę edukacyjną do wykorzystania na godzinach wychowawczych, gazetce szkolnej itp.

Patent na bezpieczne ferie > Więcej...

Więcej...

Mapa strony

Mapa zagrożeń