ul. Staszica 16, 62-500 Konin, (63) 243 90 52
Polish English French German Russian

1. Zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych i Prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów I Lekarzy Chorób Zakaźnych z dnia 15-03-2020 Tutaj..

2. Zalecenia konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych z dnia 15-03-2020 dla oddziałów zakaźnych. Tutaj...

3. Ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 Tutaj...

4. Ankieta pacjenta zgłaszającego się z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 Tutaj...

5. Informacja dla pacjenta bezobjawowego po kontakcie z osobą z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 Tutaj...

6. Informacja dla pacjenta bezobjawowego Tutaj...

7. Ujednolicone zalecenia zawarte w Karcie Informacyjnej Izby Przyjęć wydawanej pacjentowi, od którego pobrano materiał do badania w kierunku SARS-CoV-2 Tutaj...

8. Ujednolicone zalecenia zawarte w Karcie Informacyjnej Izby Przyjęć wydawanej pacjentowi, od którego pobrano materiał do badania w kierunku SARS-CoV-2 Tutaj...

Konkurs

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie zaprasza do udziału w XX edycji konkursu antynikotynowego pod hasłem „Palić, nie palić - oto jest pytanie?” dla uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
Zadaniem konkursowym tegorocznej edycji jest napisanie apelu do rówieśników pod hasłem ,,Palić, nie palić - oto jest pytanie?”, na temat szkodliwości używania e-papierosów.
Partnerem konkursu na etapie powiatowym są: Urząd Miejski w Koninie oraz Starostwo Powiatowe w Koninie.

REGULAMIN KONKURSU NA APEL POD HASŁEM.: „PALIĆ, NIE PALIĆ - OTO JEST PYTANIE?” > Więcej...

Więcej...

Szkol enie wychowania zdrowia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że w dniu 19 lutego 2020 roku w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ul. Staszica 16, odbyło się szkolenie w zakresie realizacji pilotażu programu ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne?” dla koordynatorów wychowania zdrowotnego z przedszkoli z miasta Konina i powiatu konińskiego.
Szkolenie zainicjowało nowy ogólnopolski program edukacyjny dla pięcio i sześcioletnich uczniów przedszkoli oraz ich rodziców i opiekunów. Program opracowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W szkoleniu udział wzięło 10 nauczycieli z przedszkoli z miasta Konina i powiatu konińskiego.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj

Walentynki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że po raz kolejny w ramach Akcji „Bezpieczne Walentynki 2020” zachęcaliśmy do przeprowadzania badań profilaktycznych w kierunku HIV/AIDS oraz dostarczaliśmy materiały edukacyjne do miejsc, które odwiedzane były w „Święto Zakochanych”, m.in. restauracje, pizzerie, biblioteki, kino. Zachęcaliśmy do podejmowania działań mających na celu zwiększenie wiedzy na temat HIV i AIDS. Dzięki uprzejmości dyrekcji Konińskiego Domu Kultury w miesiącu lutym b.r. emitowany jest spot promujący Kampanię „ Mam czas rozmawiać” w holu głównym KDK. Przeprowadziliśmy także w dniu 12.02.2020 r. dwa szkolenia dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Koninie w ramach kampanii społecznej pod hasłem ,,Mam czas rozmawiać” promującej dialog międzypokoleniowy.

Więcej...

Zdjęcia Tutaj

logo bez tla

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny na zlecenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego sporządził opracowanie pt. „Zbiór zasad dobrej praktyki dla konsumentów korzystających z wody ze studni oligoceńskich (publicznie dostępnych). Kompendium dla konsumentów. Podstawowe informacje i zalecenia dla konsumentów”.


Kompendium przeznaczone jest dla osób, które na co dzień korzystają z ujęć wód oligoceńskich do picia i przygotowywania posiłków. Zawarto w nim najważniejsze informacje z punktu widzenia bezpieczeństwa osób wykorzystujących wodę oligoceńską do picia, między innymi w zakresie: rodzajów naczyń do przechowywania wody oligoceńskiej w warunkach domowych (materiał, kształt, wielkość naczynia), sposobu przygotowania naczyń do kolejnego napełnienia i czerpania wody, zasad przechowywania wody oligoceńskiej w domu lub mieszkaniu > pobierz...


Ponadto opracowana została ulotka pt. „Jak korzystać ze studni oligoceńskich publicznie dostępnych”, zawierająca skrót najważniejszych zasad korzystania z wód oligoceńskich > pobierz...

Szkola Wolna od uzywek

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie, informuje o IV edycji konkursu dla szkół ponadpodstawowych pt. ,,Szkoła wolna od używek” na film krótkometrażowy mający na celu przeciwdziałanie uzależnieniom od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.
Konkurs realizowany jest w ramach utrzymania trwałości rezultatów Projektu KIK/68 pt. „ Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” oraz w zakresie programu edukacyjnego ,,ARS, czyli jak dbać o miłość?”.

Deklaracja uczestnictwa w konkursie > Więcej...
Formularz zgłoszeniowy szkoły do udziału w konkursie > Więcej...
Klauzula WSSE w Poznaniu - pełnoletni IV edycja > Więcej...
Klauzula WSSE w Poznaniu niepełnoletni IV edycja > Więcej...
Regulamin Konkursu Szkoła wolna od używek > Wiecej...
Zgoda na udział w konkursie i wykorzystanie wizerunku - osoba niepełnoletnia > Więcej...
Zgoda na wykorzystanie wizerunku - osoba pełnoletnia > Więcej...

Więcej...

Walentynki

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie uprzejmie informuje, że zbliża się „Święto Zakochanych” czas randek, romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV, dbałości o własne zdrowie i najbliższych.
Bezpłatnie i anonimowo test można wykonać w Punkcie Konsultacyjno - Diagnostycznym w Poznaniu, adres: ul. Mickiewicza 5/4 (punkt pobrań DIAGNOSTYKA) w Poznaniu. Godziny pracy Punktu: poniedziałek, czwartek, piątek w godzinach: 16.00 - 20.00., telefon: 730 110 830 w czwartki:9.00 - 11.00, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Broszura zakażenia > tutaj...

Plakat Masz czas rozmawiać > Tutaj...

Zaproszenie PKD > Tutaj...

Więcej...

logo bez tla

Obecnie zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2019 r. poz. 1252, z późn. zm.) podmiot działający na rynku spożywczym, który wprowadza lub ma zamiar wprowadzić po raz pierwszy do obrotu:
• suplementy diety,
• żywność wzbogacaną,
• żywność specjalnego przeznaczenia medycznego,
• preparaty do początkowego żywienia niemowląt,
jest zobowiązany do powiadomienia o tym fakcie Głównego Inspektora Sanitarnego.
Z dniem 1 stycznia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru formularza powiadomienia o produktach wprowadzanych po raz pierwszy do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, rejestru produktów objętych powiadomieniem oraz wykazu krajowych jednostek naukowych właściwych do wydawania opinii (Dz. U. z 2019 r. poz. 2499).

Więcej...

bezpieczne ferie 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. W związku z powyższym zachęcamy do spędzania wolnego czasu w sposób bezpieczny - w załączeniu ulotka edukacyjna pt. ,,Patent na bezpieczne ferie” przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny, do wykorzystania na godzinach wychowawczych, gazetce szkolnej, spotkaniach przed feriami zimowymi.

 Załączniki:

1. Ulotka GIS pt. ,,Patent na bezpieczne ferie” > Więcej...

3. Ulotka ,,Co to są e-papierosy” > Więcej...

Więcej...

patent na bezpieczne ferie

Ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. W tym, żeby właśnie tak było pomagamy my
- Państwowa Inspekcja Sanitarna.
A oto kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne ferie.

Więcej...

Mapa strony

Mapa zagrożeń